Obróbka skrawaniem | Obróbka wiórowa

Obróbka skrawaniem to rodzaj obróbki ubytkowej polegający na zdejmowaniu małych części obrabianego materiału zwanych wiórami. Obróbkę skrawaniem dzieli się na dwie grupy: obróbkę wiórową oraz obróbkę ścierną. Wysoka wydajność i krótki czas realizacji to dwa wymogi nowoczesnej obróbki skrawaniem. Nowe coraz bardziej precyzjne narzędzia wykorzystywane podczas obróbki skrawaniem  pomagają sprostać tym oczekiwaniom. Oznacza to jednak, że technologie obróbki skrawaniem podlegają ciągłym zmianom. Obróbka skrawaniem metali to proces mechanicznego nadawania kształtu częściom maszyn, przedmiotów użytkowych i pojedynczych elementów, narzędzi i urządzeń. Obróbka skrawaniem stosowana jest w szeroko pojętym przemyśle i elektronice, a także medycynie. Metoda ścierna obróbki skrawaniem odbywa się poprzez mechaniczne szlifowanie przedmiotów a także gładzenie i dogładzanie. Metoda wiórowa obróbki skrawaniem służy do obróbki poprzez usuwanie większej ilości materiału z użyciem narzędzia skrawającego z geometrycznymi ostrzami. W zależności od stosowanych maszyn, wyróżniamy obróbkę zgrubną, średnio dokładną, dokładną i bardzo dokładną. Jest stosowana podczas obróbki krzywoliniowej za pomocą frezarki, a także obróbki różnego rodzaju otworów i powierzchni wewnętrznych. Jednym z podstawowych i najczęściej wykorzystywanych sposobów obróbki metali metodą skrawania jest toczenie. Polega na oddzieleniu nożem tokarskim warstwy materiału z przedmiotu obrabianego na urządzeniu zwanym tokarką w celu nadania mu odpowiedniego kształtu, gładkości i wymiarów. Obróbka wiórowa jest realizowana poprzez frezowanie, toczenie, wytaczanie, wiercenie, rozwiercanie, nawiercanie, przeciąganie i przepychanie, struganie i dłutowanie.

Narzędzia do radełkowania INTEGI
Szeroka gama narzędzi do radełkowania technologią wygniatania jednorolkowych, dwurolkowych i trzyrolkowych. Dostępne są również narzędzia do radełkowania technologią skrawania jednorolkowe i dwurolkowe. Oferujemy rolki wygniatające, skrawające i specjalne. Radełka z serii DIN 403 do radełkowania jako DIN82.

Narzędzia do dłutowania INTEGI
Narzędzia do dłutowania to inteligentne i efektywne rozwiązanie do wykonywania otworów kwadratowych, trójkątnych, sześciokątnych i innych, do zastosowania bezpośrednio na tokarkach i centrach obróbczych CNC, bez potrzeby ustawiania narzędzi na innych maszynach. Oferujemy Poliprofile 1, Poliprofile 2, Poliprofile 3 i Poliprofile 4.

Twój koszyk jest pusty